Czy kiedykolwiek czułaś, że bez względu na to, co robisz, nie widzisz zmian w wyglądzie i kondycji swojej skóry? Możliwe, że zupełnie nieświadomie, niektóre kroki w pielęgnacji wykonujesz nieprawidłowo lub masz pewne przyzwyczajenia, które przekładają się na zły stan Twojej skóry. Poznaj najczęstsze błędy urodowe, wyeliminuj je i osiągnij poprawę kondycji skóry.

NIEDOKŁADNY DEMAKIJAŻ LUB SPANIE W MAKIJAŻU

Nieważne jak bardzo jesteś zmęczona, zawsze pamiętaj o demakijażu przed pójściem spać. Noc to czas, w którym skóra wkracza w proces regeneracji, a pozostawiając na niej kosmetyki, zaburzasz ten etap. Po całym dniu, oprócz makijażu, na Twojej skórze gromadzą się liczne zanieczyszczenia, takie jak kurz, pył czy inne związki obecne w powietrzu. Kładąc się spać bez wcześniejszego oczyszczenia skóry, nie tylko uniemożliwiasz jej regenerację, ale narażasz się na rozwój stanów zapalnych i niedoskonałości.

Taka skóra nie będzie też odpowiednio dotleniona i zmniejszy się jej odporność na szkodliwe działanie wolnych rodników powodujących jej starzenie. Również pozostałości makijażu oczu oraz ust nie są dla naszej skóry obojętne. Niezmyty makijaż oczu może powodować ich podrażnienie i infekcje – tusz do rzęs czy eyeliner zatyka drobne mieszki włosowe oraz gruczoły łojowe na powiekach, przez co rzęsy stają się kruche i szybciej wypadają. Natomiast spanie ze szminką na ustach mocno przesusza delikatną skórę warg. Nie ma drogi na skróty, chcesz mieć zdrową i piękną skórę – nigdy nie kładź się spać bez jej wcześniejszego oczyszczenia.

POMIJANIE SZYI I DEKOLTU W PIELĘGNACJI

Skóra na szyi i dekolcie jest cienka oraz posiada niewielką ilość włókien kolagenowych, przez co ​​jest bardziej podatna na uszkodzenia niż inne obszary ciała. Co więcej, w porównaniu do skóry twarzy, zawiera mniej gruczołów łojowych, co powoduje je szybsze przesuszanie. A ponieważ suchość jest jedną z ukrytych przyczyn powstawania drobnych linii oraz zmarszczek, brak odpowiedniego nawilżenia tak delikatnych obszarów jakimi są szyja i dekolt, przekłada się na ich szybsze starzenie.

Nie musisz całkowicie zmieniać swojej pielęgnacji, wystarczy, że dbając o twarz, w podobny sposób potraktujesz skórę szyi i dekoltu. Zwróć jednak uwagę na to by kosmetyki, które stosujesz miały właściwości przeciwstarzeniowe. Świetnym sposobem będzie regularne stosowanie serum o takim działaniu. Wybierz serum anti-age ELIXIR, które dzięki połączeniu aloesu z kwasem hialuronowym, gliceryną i betainą zapewni Twojej skórze działanie nawilżające, antyoksydacyjne oraz regenerujące. Pamiętaj, aby aplikując produkt delikatnie wklepać go w szyję i dekolt, kierując dłonie od dekoltu ku żuchwie. Bezwzględnie unikaj mocnego tarcia lub rozciągania skóry w tych obszarach, gdyż może to doprowadzić do powstawania większej liczby linii i zmarszczek.

Podobnie jak w przypadku twarzy, przy pielęgnacji szyi i dekoltu, niezbędne będzie zadbanie o ochronę przeciwsłoneczną. Uszkodzenia tych obszarów spowodowane słońcem są niezwykle trudne do odwrócenia, dlatego szyję i dekolt traktuj priorytetowo, nakładając krem ​​przeciwsłoneczny każdego ranka.

BRUDNA POSZEWKA, BRUDNY RĘCZNIK, BRUDNE PĘDZLE

Czy zwracasz uwagę na to jak często zmieniasz poszewkę poduszki, na której śpisz, ręcznik, którym wycierasz twarz oraz pędzle, którymi aplikujesz makijaż? Te codzienne zwyczaje mają ogromne znaczenie w dbaniu o zdrowy wygląd skóry.
Na poszewce każdej nocy gromadzą się pozostałości kremów czy olejków do twarzy oraz produktów do włosów, np. odżywek bez spłukiwania. Z biegiem czasu mogą one stać się siedliskiem bakterii, zatykać pory na twarzy oraz zaburzać prawidłowy proces regeneracji skóry. Jeśli śpisz 7-8 godzin każdej nocy, Twoja skóra styka się ze wszystkim co znajduje się na poszewce, przez około 210-240 godzin miesięcznie. Z tego względu zmieniaj poszewki minimum raz w tygodniu lub częściej, zwłaszcza jeśli masz skórę skłonną do wyprysków i trądziku.

Oprócz poszewki, również Twój ręcznik może być siedliskiem bakterii, martwego naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Podstawą powinien być osobny ręcznik do ciała i do twarzy, a także jego jak najczęstsza wymiana. Najlepszym, choć nie do końca ekologicznym, rozwiązaniem jest stosowanie ręczników papierowych. Jest to szczególnie istotne jeśli masz problem z trądzikiem, wypryskami i stanami zapalnymi skóry.

Ogromnym siedliskiem zanieczyszczeń są pędzle i gąbki do makijażu. Jeśli nie dbamy o ich czystość, oprócz produktów do makijażu, gromadzą się na nich bakterie, brud i kurz, które mogą znajdować się w Twoim otoczeniu. W takim przypadku za każdym razem gdy nakładasz makijaż, ponownie zanieczyszczasz swoją skórę, a bakterie które na niej osiadają, mogą powodować rozwój wyprysków. Szczególnie zanieczyszczone są gąbki do makijażu – wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi niechcianych drobnoustrojów. Z tego względu czyszczenie akcesoriów do makijażu, powinno stać się elementem Twojej rutyny, najlepiej codziennej. Absolutną koniecznością jest mycie pędzli przynajmniej raz w tygodniu, a gąbek – po każdym użyciu.

Rutynowa pielęgnacja oraz codzienne nawyki mają ogromny wpływ na to w jakiej kondycji jest Twoja skóra. Wyeliminuj powyższe błędy, a Twoja skóra Ci za to podziękuje.