Konturowanie twarzy należy do popularnych technik makijażu. Odpowiednio dobrane kosmetyki pozwalają ukryć niedoskonałości i podkreślić urodę. Konturowanie twarzy pozwala optycznie powiększyć usta, skrócić nos i wysmuklić twarz  w bezpieczny i nieinwazyjny sposób. Poznaj sprawdzone techniki konturowania i kosmetyki, które ułatwią Ci wykonanie wyjątkowego makijażu.

Na czym polega konturowanie twarzy?

Konturowanie twarzy, zwane również strobingiem, to technika makijażu polegająca na ukryciu niedoskonałości i podkreślaniu zalet, np. wydatne kości policzkowe, za pomocą specjalnych kosmetyków, jak bronzer, rozświetlacz, puder transparentny. Konturowanie twarzy najlepiej rozpocząć od określenia jej kształtu, kolorytu cery, lub zalet, które chcemy uwydatnić, a także niedoskonałości, jakie chcemy ukryć. Kiedy już określimy, jakie efekty chcemy uzyskać, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami konturowania twarzy:

  • pionowe i ukośne linie pozwalają uzyskać efekt optycznego wydłużenia części twarzy, poziome linie poszerzają,
  • najlepsze efekty konturowania uzyskamy, stosując odcienie najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu cery,
  • ciemne kolory pomniejszają, a jasne uwypuklają, 
  • przy ciemnej karnacji najlepsze efekty uzyskujemy, stosując odcienie złota i miedzi do uwydatnienia zalet twarzy i ciepłych odcieni brązu dla uzyskania głębi,
  • do jasnej karnacji najlepiej stosować perłowe odcienie do rozświetlania i zimne odcienie brązu dla uzyskania efektu głębi.

Rodzaje konturowania twarzy

Konturowanie twarzy można wykonać na sucho lub mokro. Co to oznacza? Konturowanie na sucho jest techniką makijażu, w której używa się kosmetyków w kamieniu, takich jak bronzer czy rozświetlacz. Konturowanie na mokro wykonuje się za pomocą kosmetyków w sztyfcie lub kremie. Znacznie łatwiejszą techniką makijażu jest konturowanie na sucho. Bronzer i rozświetlacz w kamieniu w połączeniu z odpowiednimi akcesoriami oraz znajomością podstawowych zasad konturowania twarzy umożliwiają ukrycie niedoskonałości i podkreślenie zalet twarzy, nawet podczas codziennego makijażu. Konturowanie na mokro wymaga sporych umiejętności i jest stosowane przez profesjonalne wizażystki.

Czym konturować twarz?

Konturowanie twarzy wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków.  Mmożesz użyć różu, rozświetlacza lub bronzera.

Bardzo ważne są również dobrej jakości kosmetyki kryjące niedoskonałości cery i wyrównujące koloryt, takie jak podkład i korektor, które stosujemy jako bazę makijażu. Szczególnie istotne jest dopasowanie kosmetyków do koloru cery, dlatego zwróć uwagę na odcień. Profesjonalne makijażystki zalecają odcienie złota i miedzi dla ciemnej karnacji, a odcienie chłodnego brązu z domieszką szarości dla jasnej cery. Możesz również zastosować nasz bronzer Bronzing Stone, który pasuje do każdego rodzaju skóry. To wyjątkowy, wypiekany kosmetyk o szerokim zastosowaniu. Możesz go używać do konturowania twarzy, a także uzyskania efektu ,,skóry muśniętej słońcem” lub naturalnej opalenizny, w zależności od ilości użytego kosmetyku. Bronzing Stone jest chętnie wybierany przez kobiety rozpoczynające przygodę z makijażem i profesjonalne wizażystki. Produkty do konturowania twarzy, takie jak bronzer, róż i rozświetlacz, powinny charakteryzować się wydajnością, a także trwałością oraz łatwą aplikacją. Dobrej jakości kosmetyki do konturowania twarzy pozwalają w szybki sposób osiągnąć długotrwały efekt, dzięki czemu możesz codziennie zachwycać promiennym wyglądem, bez konieczności spędzania długich godzin przed lustrem.

Akcesoria do konturowania twarzy

Dobrej jakości i odpowiednio dobrane kosmetyki to podstawa właściwie wykonanego makijażu. Przy konturowaniu twarzy równie ważne są akcesoria, które pozwalają uzyskać oczekiwany efekt. Bez względu na to, jaki rodzaj konturowania (na sucho czy mokro) wybierzemy, w naszej kosmetyczce powinna znaleźć się gąbka do podkładu, które ułatwi aplikację zarówno fluidu, korektora, jak i rozświetlacza. Gąbka powinna posiadać specjalną ściętą końcówkę, ułatwiają aplikację kosmetyku. Przy konturowaniu na mokro przyda się również gąbka do aplikacji bronzera. Stosowanie tej samej gąbki do podkładu i bronzera może skutkować pojawieniem się ciemnych plam. Do kosmetyków w kamieniu wybierzmy pędzle o ściętych końcówkach. Do aplikacji pudru najlepiej wybrać szeroki pędzel z naturalnego włosia, a do różu czy bronzera pędzel o skośnym kształcie.

Konturowanie twarzy to technika makijażu, która umożliwia ukrycie niedoskonałości i uwypuklenie zalet twarzy. Strobing jest chętnie wykorzystywany również przez gwiazdy show biznesu, a działające w sieci influencerki chętnie dzielą się sposobami na konturowanie twarzy na swoich kanałach, dzięki czemu nawet początkujące makijażystki mogą uzyskać spektakularne efekty.