Zima to czas, kiedy natłuszczanie i nawilżanie skóry jest szczególnie istotne. To okres, gdy nasze dłonie aż wołają, by się nimi zająć. Niby chodzimy w rękawiczkach, albo chowamy je głęboko w kieszenie naszych grubych płaszczy, ale wystarczy tylko potrzeba odebrania telefonu lub sięgnięcia po coś w torebce i problem znowu do nas wraca. Hudsalva jest najlepszym rozwiązaniem, by tej zmęczonej skórze dać trochę odpocząć. Mróz, wiatr, śnieg – to na dworze; przegrzane powietrze w naszych domach i mieszkaniach. Te czynniki sprawiają, że wszystkie (i wszyscy, wy też, Drodzy Panowie!) mamy problemy z dłońmi. Skóra staje się sucha, odwodniona, zaczerwieniona, pęka i jest podatna na odmrożenia. Jednym słowem: koszmar. Nic przyjemnego, bo wraz z tym przychodzi ból i dyskomfort.

JAKIE SA PRZYCZYNY SUCHEJ SKÓRY DŁONI?

Używamy kremów do rąk, zakładamy rękawiczki lub chowamy dłonie do głębokich kieszeni, a mimo to cały czas się z nią borykamy. Suchość. Skąd wynika? Pewnie wielokrotnie się nad tym zastanawiałyście. Otóż odpowiedź jest banalna – to efekt zbyt małej ilości przyjmowanych płynów, różnicy temperatur między dworem a domem, wiatru czy używania detergentów podczas mycia naczyń. To one wysuszają naszą skórę, o którą szczególnie musimy dbać na rękach, gdyż właśnie tam znajduje się zbyt mała liczba gruczołów łojowych. Przez to skóra na dłoniach nie potrafi stworzyć optymalnej ochrony tłuszczowej. Inne przyczyny suchości to fakt, że nasze organizmy posiadają całkiem sporo gruczołów potowych. Jakie to ma znaczenie? Właśnie takie, że przez nie skóra szybko się odwadnia, wysusza, czerwienieje, a jednym z rozwiązań jest często pomijane nawadnianie.

DOMOWE SPOSOBY NA SUCHE RĘCE

Zanim opowiemy o najlepszych sposobach (a w zasadzie o najlepszym sposobie) radzenia sobie z przesuszeniami, warto zapoznać się z tymi domowymi rozwiązaniami. To przede wszystkim różnego rodzaju peelingi, i tu szczególnie polecamy naturalne i ekologiczne rozwiązania, czyli cukier i kawę oraz gruboziarnistą sól – najlepiej morską . Wystarczy przygotować z nich pastę – sól, cukier czy kawę mieszamy z oliwą , a następnie nacieramy dłonie. Oprócz peelingów warto sięgnąć po siemię lniane i przygotować specjalną masę-płyn. Wszystko dlatego, że siemię lniane składa się w czterdziestu procentach z tłuszczów olejowych. Dobrym pomysłem może być też wykorzystanie roztworu z oliwy z oliwek, cytryny oraz witamin A+E. Ale jeśli te rozwiązania nie pomogą, są inne satysfakcjonujące metody, które nie wymagające aż tyle zachodu.

ZAUFANA MAŚĆ DO SUCHYCH RĄK

Komu ufać najlepiej jeśli nie Skandynawom, którzy z mrozem, deszczem i wiatrem zmagają się większość roku? Wierząc ekspertom, postawiliśmy na Hudsalvę – maść wyjątkową, maść silną i głęboko natłuszczającą. Kosmetyk o działaniu leku, walczący z Atopowym Zapaleniem Skóry, łuszczycą, efektami odmrożenia, pękniętym, zrogowaciałym naskórkiem, który za sprawą swoich unikalnych składników czyli gliceryny (chroni skórę przed utratą wody), allantoiny (regeneruje i odnawia naskórek, zmniejsza podrażnienia, zmiękcza skórę), bisabololu (łagodzi skórę, działa przeciwzapalnie, a do tego usuwa zaczerwienienia) oraz oleju rycynowego, który, jak to tłuszcz, nawilża i… natłuszcza, jest ratunkiem dla naszych dłoni i przesuszonych miejsc na ciele. Używając szwedzkiej Hudsalvy, naszej maści na skórę dłoni, łokci oraz stóp, żadna zima nie będzie już straszna. Gwarantujemy. Hudsalva dostępna jest w naszym sklepie – internetowym i stacjonarnym, w najlepszych aptekach i salonach kosmetycznych.