1. OCZYSZCZANIE

Każdy rodzaj skóry potrzebuje delikatnego, ale dokładnego oczyszczania. To podstawowy krok pielęgnacji, od którego należy zacząć dobrze zaplanowaną rutynę pielęgnacyjną. Jest ono bardzo ważne zarówno w pielęgnacji porannej, jak i wieczornej. Mycie skóry rano samą wodą lub przemywanie jej tonikiem to zdecydowanie za mało. Należy tutaj użyć produktu, który pomoże usunąć nadmiar sebum, potu, kurzu oraz resztki kosmetyków aplikowanych poprzedniego wieczoru. W rutynie wieczornej z kolei zalecane jest oczyszczanie podwójne, które usunie makijaż, produkt z filtrem oraz wszelkie inne zanieczyszczenia nagromadzone na powierzchni skóry w ciągu dnia. Dokładne oczyszczanie skóry jest szczególnie istotne w przypadku skór problematycznych. Tego typu cery mają bowiem większą tendencję do powstawania zmian niezapalnych (zaskórniki) i zapalnych (np. grudki, krostki).

2. TONIZOWANIE

Produkty do oczyszczania skóry SWEDERM mają fizjologiczne pH, dlatego użycie toniku ma tutaj na celu nie przywrócenie właściwego odczynu na powierzchni skóry, a dostarczenie jej dodatkowych, cennych składników aktywnych przed kolejnym krokiem pielęgnacyjnym.

3. APLIKACJA SERUM

To kolejny etap rutyny pielęgnacyjnej, który pozwala dostarczyć skórze skoncentrowaną dawkę substancji aktywnych. Serum ma zazwyczaj określone działanie kosmetyczne. Aby wzmocnić efektywność jego działania, na serum należy zaaplikować krem.

4. APLIKACJA KREMU

Na dzień powinien być to krem nawilżający i zapewniający fotoprotekcję, natomiast na noc – regenerujący i wzmacniający barierę lipidową skóry. Krem ma charakter emulsji, tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, przez co zwiększa poziom nawilżenia naskórka. Takie działanie ogranicza przeznaskórkową utratę wody (powodującą spadek nawilżenia skóry) oraz ułatwia penetrację składników aktywnych zawartych w serum do głębszych warstw naskórka.