Wiele osób boryka się z problemem zniszczonych i suchych włosów, które czasami tracą swój naturalny blask i elastyczność. Choć kosmetyki nie są w stanie przywrócić włosom dawnej świetności, odpowiednia pielęgnacja może znacząco poprawić ich kondycję. Dowiedz się, jak dbać o zniszczone i suche włosy, jak często obcinać rozdwojone końcówki, jakie produkty są najlepsze dla twoich włosów i dlaczego warto postawić na kosmetyki naturalne, takie jak np. naturalne olejki do włosów, naturalne szampony do włosów, czy naturalne odżywki do włosów.

Zniszczone włosy – problem do rozwiązania

Zniszczone włosy to problem, który dotyka wiele osób. Przyczyną tego stanu mogą być liczne czynniki, takie jak częste używanie prostownicy czy lokówki, niewłaściwa pielęgnacja, czy też nieodpowiednia dieta. Efektem używania tych urządzeń będą właśnie suche, łamliwe włosy o rozdwojonych końcach. Jak można sobie poradzić z tym problemem?

Zniszczone włosy

Obcinanie rozdwojonych końcówek — dlaczego to tak istotne?

Jeśli twoje włosy są suche i rozdwojone, najważniejszym krokiem w pielęgnacji jest obcięcie rozdwojonych końcówek. Choć podjęcie decyzji o skróceniu włosów niekoniecznie przyjdzie nam łatwo, zwłaszcza jeśli dążymy do tego, by były długie, to jednak jest to niezbędny zabieg, który pozwoli przywrócić im zdrowy wygląd. Możesz zacząć od symbolicznego podcięcia końcówek i rozpocząć intensywną pielęgnację.

Suche vs. zniszczone włosy

Warto zrozumieć, że suche włosy niekoniecznie muszą być zniszczone. Suchość włosów może wynikać z różnych czynników, takich jak struktura włosa, dieta czy sposób pielęgnacji. Dlatego istnieją metody pielęgnacji odpowiednie zarówno dla włosów zniszczonych, jak i suchych.

Zobacz, jakie czynności wykonywać, by twoje włosy znowu były zdrowe:

  • regularne strzyżenie – strzyżenie co kilka miesięcy pozwoli utrzymać zdrowy wygląd włosów,

  • delikatne osuszanie – unikaj pocierania włosów ręcznikiem, ponieważ to może uszkodzić ich łuskę. Korzystaj z funkcji koncentratora powietrza podczas suszenia, aby uniknąć nadmiernego nagrzewania i skierować letnią temperaturę zgodnie z kierunkiem łuski włosa,

  • olejki i serum – stosuj olejki lub serum ochronne, aby zregenerować rozdwojone końcówki,

  • unikaj czynników szkodliwych – ogranicz używanie prostownic, lokówek i gorącej suszarki. Staraj się nie szarpać włosów podczas rozczesywania,

  • zrównoważona dieta – zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu i dostarczanie mu niezbędnych składników odżywczych, które wpłyną na kondycję Twoich włosów.

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów, czyli aplikowanie olejków na włosy, może pomóc przywrócić im elastyczność i blask. Możesz to robić przed myciem włosów, nakładając olej razem z odżywką na wilgotne włosy i pozostawiając naturalne kosmetyki do włosów na co najmniej 20 minut. Inną opcją jest olejowanie „na sucho” lub przy użyciu hydrolatu. Po umyciu włosów możesz także wcierać olejek w końcówki. Warto bliżej przyjrzeć się ochronnemu, naturalnemu olejkowi do skóry SWEDERM® MAGIC OIL. Jego właściwości sprawiają, że wchłania się on natychmiastowo bez pozostawienia tłustej warstwy. Olejek MAGIC OIL wyróżnia się też działaniem ochronnym i odbudowującym, co oznacza, że jest to idealny kosmetyk do pielęgnacji skóry i włosów.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Najlepsze produkty do pielęgnacji

Wybierając produkty do pielęgnacji zniszczonych i suchych włosów, warto zwrócić uwagę na szampony i odżywki, a także taki produkt jak naturalna maska do włosów, czy naturalna pianka do włosów. Są to naturalne kosmetyki, które wykazują się działaniem nawilżającym. Świetne właściwości wykazuje MOISTURIZING BEAUTY MOUSSE. Jest to pianka nawilżająca pianka bez spłukiwania i może być stosowana do wszystkich rodzajów włosów. Jej działanie przywraca włosom miękkość i odżywienie, a także nadaje im połysk, ułatwia rozczesywanie oraz zwiększa podatność na stylizację.

Należy też pamiętać o tym, by unikać szamponów i innych rodzajów kosmetyków, które zawierają silne detergenty, takie jak np. SLS. Zdecydowanie warto postawić na produkty z naturalnymi składnikami. Odżywki na bazie olejów pomogą nawilżyć włosy, a produkty zawierające hydrolizowane proteiny, takie jak keratyna lub jedwab, wzmocnią strukturę włosów.

Maski do włosów to także doskonały sposób na nawilżenie i uelastycznienie włosów. Możesz stosować je na mokre włosy i pozostawiać na nich przez dłuższy czas, aby składniki miały szansę wniknąć w strukturę włosa. Dodatkowo możesz wzbogacać maski naturalnymi składnikami, takimi jak miód, czy mleko, aby dostarczyć dodatkowej pielęgnacji. Świetnym wyborem będzie maska SWEDERM® NOURISHING MASK, której działanie cechuje się głębokim odżywianiem włosów zniszczonych. Maska doda też włosom miękkości i blasku oraz wspomoże regenerację łodygi włosa. Co więcej, będzie stanowić barierę ochronną przed uszkodzeniami wywołanymi przez czynniki zewnętrzne oraz związanymi ze starzeniem się włosów.

Pielęgnacja zniszczonych i suchych włosów wymaga starannego podejścia i regularnej troski. Regularne obcinanie rozdwojonych końcówek, delikatna pielęgnacja i stosowanie odpowiednich produktów pozwolą przywrócić włosom zdrowy wygląd i blask. Nie zapomnij także o zrównoważonej diecie i nawodnieniu organizmu, ponieważ to także ma wpływ na kondycję twoich włosów. Jako producent kosmetyków naturalnych zachęcamy do korzystania ze sprawdzonych produktów, które zapewnią odpowiednią pielęgnację, dzięki którym zniszczone i suche włosy odzyskają swoją dawna świetność.