Znalezienie idealnego bronzera często okazuje się dużym wyzwaniem. Musimy znaleźć odpowiedni odcień, który będzie idealnie pasował do naszej karnacji. Niestety, jeśli popełnimy błąd, to na naszych policzkach pojawią się nieestetyczne plamy. Jak można tego uniknąć? Jaki bronzer wybrać i jak go używać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Czym jest bronzer i kiedy go używamy?

Bronzer to jeden z ulubionych kosmetyków osób, które lubią podkreślać kontury swojej twarzy lub stwarzać efekt bezpiecznej, naturalnej opalenizny. Dobrze dobrany do naszej karnacji pozwala osiągnąć niezwykłe efekty, a nawet delikatnie zmienić rysy naszej twarzy.

Cechy dobrego bronzera do twarzy

Idealny bronzer do twarzy to przede wszystkim ten dobrze dopasowany do typu oraz odcienia naszej skóry. Największym błędem jest wybór bronzerów pomarańczowych, w których praktycznie każdy wygląda nienaturalnie, zamiast promiennie i zdrowo. Najlepiej wybierać kosmetyki w bardziej chłodnej  tonacji , szczególnie jeśli konturujemy  twarz, lub bronzery o odcień ciemniejsze od naszej karnacji, gdy chcemy zrównać kolor twarzy z opalenizną reszty ciała. Jaki jeszcze powinien być dobry bronzer?

  • Wydajny – na tę cechę zwracamy uwagę, kupując praktycznie każdy kosmetyk, nie inaczej jest w przypadku bronzera do twarzy. W ten sposób chronimy nie tylko nasz portfel, lecz także środowisko.  Wydajny bronzer wystarczy nam na wiele długich miesięcy i nie będziemy musiały zastanawiać się w tym czasie nad zakupem nowego opakowania.
  • Łatwy w aplikacji – najlepszym wyborem, szczególnie dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z konturowaniem twarzy lub dla tych, które chcą zaoszczędzić trochę czasu, jest kupno bronzera wypiekanego lub w pudrze.
  • Trwały – idealny makijaż to taki, który przetrwa cały dzień spędzony w biegu! Bronzer koniecznie musi być produktem trwałym, który nie zniknie z naszej twarzy po kilku godzinach lub, co gorsza, nie popsuje reszty naszego makijażu.
  • Odpowiednio napigmentowany – dobrze napigmentowany produkt sprawi, że bronzer będzie wydajny i trwały. Wystarczy niewielka ilość kosmetyku, aby uzyskać pożądany efekt i cieszyć się nim przez cały dzień.
  • Uniwersalny – konturowanie i efekt zdrowej, opalonej skóry w jednym? Nie musisz kupować kilku osobnych produktów, lepiej znaleźć kosmetyk, który spełni obie te funkcje.
  • Posiadać dobre opinie innych klientów – w ostatnich latach coraz częstsze jest kupowanie kosmetyków online. Taka opcja daje nam wspaniałą możliwość przeczytania opinii innych osób na temat produktu, nad którym się zastanawiamy. Nie zawsze warto ryzykować i marnować pieniądze, zdecydowanie lepiej postawić na bronzer, który cieszy się samymi pozytywnymi komentarzami.

Jaki bronzer do policzków wybrać?

Znalezienie idealnego bronzera nie jest łatwym zadaniem. Najlepiej wybierać produkty o jeden lub dwa tony ciemniejsze od naszej skóry, jeśli jednak trudno Ci określić, którego koloru potrzebujesz, to zdecyduj się na kosmetyk bardziej uniwersalny. Jednym z bronzerów, cieszących się popularnością na rynku kosmetycznym, jest nasz SWEDERM® BRONZING STONE. Jego największą zaletą jest dopasowanie do wszystkich rodzajów skóry. Jak to możliwe? Wysoka pigmentacja tego produktu pozwala na używanie jedynie odrobiny kosmetyku, a jeśli nasz makijaż potrzebuje mocniejszego efektu, to możemy go stopniowo zwiększać, dodając kolejne warstwy bronzera. Dzięki temu nasz produkt jest równocześnie wydajny, uniwersalny i trwały, a ponieważ to bronzer wypiekany, to z jego aplikacją poradzą sobie nawet osoby, które nigdy wcześniej nie miały doświadczenia w konturowaniu twarzy. Najważniejszą zaletą tego produktu jest jednak efekt jaki uzyskasz - zdrowej oraz opalonej skóry.

Jak używać bronzera, aby nie zrobić plam na policzkach?

Dobry bronzer nie pozostawi plam na policzkach, jeśli do jego nałożenia użyjemy odpowiedniego pędzla do makijażu. Przed użyciem bronzera warto również delikatnie przypudrować twarz. Zacznij od nabrania niewielkiej ilości produktu na pędzel, a następnie delikatnie strząśnij z niego nadmiar kosmetyku. Zacznij milimetry poniżej kości policzkowych, wykonując ruch od włosów do środka twarzy. Wykonturować możesz również czoło, nos czy linie żuchwy. Wszystko zależy od tego, jakiego oczekujesz efektu. Sprawdź sama!