





W jaki sposób przynieść ulgę skórze po ekspozycji na słońce, jak utrwalić opaleniznę i zachować piękny efekt na dłużej, czym smarować schodzącą skórę po opalaniu? Jeśli kochasz słońce, aktywny wypoczynek na plaży i upalne letnie dni, z pewnością przyda się odrobina wiedzy na temat właściwej pielęgnacji opalonej skóry. Dobra informacja jest taka, że nie potrzebujesz specjalnych preparatów, bo w roli balsamów po opalaniu świetnie sprawdzą się głęboko nawilżające, łagodzące i regenerujące zmęczoną słońcem skórę dermokosmetyki.
Odwodniona i podrażniona kąpielami słonecznymi skóra nie tylko traci na jędrności, ale i może piec i szczypać, łatwo się podrażniać i powodować dyskomfort. Bez trudu można to powstrzymać, stosując naturalne balsamy po opalaniu. Smarowanie ciała nie tylko nawilża, ale i koi, przyspiesza gojenie w przypadku uszkodzenia tkanek oraz zatrzymuje procesy starzenia skóry. Naturalne balsamy łatwo się wchłaniają, zwykle mają przyjemny zapach i konsystencję, a ich stosowanie jest zarówno przyjemne, jak i potrzebne zmęczonej słońcem skórze.
Naturalne balsamy po opalaniu tworzone są na bazie naturalnych składników, a zatem możemy się spodziewać, że będą łagodne dla skóry i bezpieczne, bo pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, konserwantów, wzmacniaczy zapachu czy środków typu SLS. Znajdziemy w nich natomiast całe bogactwo składników odżywczych, substancji o właściwościach chłodzących i kojących, głęboko nawilżających oraz przyspieszających regenerację skóry. Fantastyczne wonie i aromaty naturalnych balsamów, uwalniane podczas aplikacji, to dodatkowy odprężający akcent zabiegów z użyciem tych kosmetyków.
Naturalne balsamy stosowane po słonecznych kąpielach to cały szereg korzyści dla skóry i samopoczucia. I to nie tylko tych dodatkowych, takich jak bardziej jędrna skóra czy trwalsza i piękniejsza opalenizna. Pielęgnacja ciała po długim pobycie na słońcu jest zarówno przyjemna, jak i konieczna, by uspokoić zestresowaną nadmiarem promieni UV skórę. Przyda się dogłębne nawilżenie, złagodzenie podrażnień i zaczerwienienia oraz zdecydowana ochrona przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ponieważ naturalne balsamy nie zawierają szkodliwych substancji, można stosować je w pełni bezpiecznie.
Poszukując idealnego balsamu, zwróćmy uwagę na kilka najważniejszych czynników, takich jak skład produktu, rodzaj ochrony przed promieniami UV czy typ skóry, do jakiego specyfik jest przeznaczony. Istotna będzie również data ważności produktu, jego marka, a często również opinie o kosmetyku pochodzące od innych użytkowników. Jeśli mamy suchą skórę, sięgajmy po balsamy po opalaniu z dodatkami masła i olejów roślinnych. Dla osób z tłustą skórą najlepsze będą z kolei kosmetyki o lekkiej, żelowej bądź półpłynnej konsystencji, które dodatkowo nie obciążą skóry.
Dobre balsamy po opalaniu, wykonane z naturalnych, korzystnych dla zdrowia skóry składników, powinny przynosić ukojenie, nawilżać, regenerować naskórek i poprawiać jego wygląd. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy w swoim składzie posiadają takie komponenty, jak oleje roślinne i masła, np. shea, które pomagają odżywić i nawodnić skórę. Najlepiej, gdy wśród składników balsamu znajdzie się aloes o właściwościach kojących i łagodzących, witamina E – silny przeciwutleniacz wspierający ochronę przed wolnymi rodnikami, czy prowitamina B5 działająca przeciwzapalnie.
Wśród obecnych na rynku wysokiej jakości naturalnych produktów do pielęgnacji skóry po opalaniu znajdziemy kosmetyki marki Swederm, w tym zasługujące na szczególną uwagę serie Gel Trap, Home Spa Body Lotion, czy Hudlotion. Te szwedzkie balsamy po opalaniu, stworzone na bazie wysokiej klasy składników roślinnych, witamin i minerałów, to jedne z najlepszych produktów do aplikacji na skórę po długich letnich kąpielach i chwilach spędzonych na słońcu. Te dogłębnie nawilżające kosmetyki do codziennego użytku, o silnym działaniu łagodzącym i regenerującym, są w stanie szybko przywrócić skórze równowagę nawet po intensywnym opalaniu.
Zasada stosowania balsamu jest prosta – zwykle nakładamy go na skórę ciała po uprzedniej kąpieli bądź prysznicu, najkorzystniej na wilgotną skórę, co wzmacnia efekt nawilżenia i poprawia wchłanianie składników. Najlepiej będzie wmasować krem za pomocą kolistych ruchów, bez pocierania i zbytniego ugniatania podrażnionej słońcem skóry. W przypadku zaczerwienienia pomóc może delikatne wklepywanie kosmetyku, zamiast wcierania, najlepiej kilka razy w ciągu dnia. Jeśli planujemy długo przebywać na słońcu, warto wcześniej pamiętać o silnej ochronie UV, bo z poparzeniem słonecznym może nie poradzić sobie nawet najlepszy balsam po opalaniu.
Naturalne balsamy po opalaniu stosujemy natychmiast po ekspozycji na słońce, a następnie ponownie po domowej kąpieli oraz zawsze wtedy, kiedy wymaga tego stan naszej skóry. To sposób na utrzymanie cery w dobrej kondycji, zapobieganie podrażnieniom i trwałej utracie wilgotności. Szczególnie dobre efekty przynosi aplikacja przed snem, która pozwala ciału na całonocną odnowę. Choć balsamy oferują jakąś ochronę przeciwsłoneczną, nie polegajmy wyłącznie na niej, zwłaszcza podczas letnich dni. Przed wyjściem na słońce ciało należy koniecznie zabezpieczyć kremem do opalania z odpowiednim filtrem.
Naturalne balsamy po opalaniu to produkty, które z pewnością nie zaszkodzą naszej skórze, nawet stosowane z dużą częstotliwością. Stworzone z naturalnych składników, olejów, wyciągów i ekstraktów roślinnych, odżywiają i regenerują, nawilżają i chronią przed procesami starzenia. Dlatego tego typu pielęgnację powinniśmy i możemy stosować każdego dnia przez cały rok. W przypadku przesuszenia skóry czy w okresach dłuższego pobytu na słońcu warto stosować je nawet kilka razy dziennie. O nawilżaniu i odżywianiu warto pamiętać zawsze, zwłaszcza w przypadku skóry suchej i skłonnej do podrażnień.
By jak najlepiej wykorzystać właściwości balsamu do opalania, warto przestrzegać kilku etapów aplikacji. Na początek czekamy, aż skóra ostygnie po opalaniu, ponieważ nałożenie na gorące ciało kremu skończyć może się podrażnieniem. Następnie spłukujemy z ciała wszelkie pozostałości innych kosmetyków, potu, kurzu i piasku i delikatnie wsmarowujemy balsam w skórę, skupiając się na obszarach najbardziej narażonych na promienie słońce – ramionach, plecach, brzuchu i kolanach. W przypadku poparzenia warto będzie nakładać balsam kilka razy dziennie, co powinno zmniejszyć dyskomfort.
Regularne używanie balsamów po opalaniu o wysokiej jakości składzie to przede wszystkim:
Wybierając balsam, warto poznać kilka jego cech i właściwości, tak by można było dobrać optymalny dla siebie produkt. Kluczową informacją będzie jego skład oraz wskazówka, dla jakiego rodzaju skóry jest przeznaczony. Wysokiej jakości krem powinien zawierać składniki, które pomogą nawilżyć i zregenerować skórę po opalaniu, jednak musi być produktem bez uczulających naszą skórę komponentów. Szczególnie ważny jest wybór odpowiednio łagodnego produktu, jeśli mamy skłonną do alergii i wrażliwą cerę. Dla niektórych z nas może być istotna konsystencja produktu – gęsta maść czy delikatny lekki żel.
Do najważniejszych cech dobrego balsamu należy z pewnością jego nienaganny skład, wysoka skuteczność działania oraz szybkie i łatwe wchłanianie. Świetnej jakości balsam powinien też spełniać kilka ważnych funkcji, takich jak nawilżanie, regeneracja i ochrona skóry. Musi być także wolny od sztucznych środków chemicznych, niekorzystnie wpływających na kondycję cery. Nie bez znaczenia będzie również to, by wybrany naturalny balsam po opalaniu zwyczajnie odpowiadał naszym potrzebom i indywidualnym preferencjom, miał odpowiedni zapach, kolor i ulubioną konsystencję.
Jednymi z najważniejszych składników, jakie powinny zawierać dobrej jakości balsamy, są roślinne oleje i masła pochodzenia wegańskiego, takie jak olej arganowy, kokosowy czy masło shea. Niezbędnym dodatkiem może być aloes – naturalny środek o działaniu łagodzącym, likwidujący zaczerwienienie i poprawiający elastyczność skóry. W ochronie naskórka skutecznie pomaga witamina E – silny przeciwutleniacz, który również powinien znaleźć się na liście pożądanych składników balsamów. Świetnym dodatkiem będą kwasy owocowe, które wspierają złuszczanie martwego naskórka i przeciwdziałają przebarwieniom.
W naturalnych balsamach po opalaniu zdecydowanie nie powinny znaleźć się żadne środki mogące podrażniać skórę, zwiększać jej przesuszenie i pogarszać stan wywołany długotrwałą ekspozycją na słońce. Z pewnością powinniśmy unikać alkoholu, sztucznych barwników i aromatów oraz konserwantów, takich jak parabeny. Nasza skóra, zwłaszcza sucha, wrażliwa i alergiczna, będzie źle tolerować oleje mineralne i inne składniki pochodzące z przeróbki ropy naftowej, SLS, SLES czy silikony.
Przebywanie na słońcu – rozsądne, czyli w umiarkowanych ilościach – może być korzystne dla zdrowia naszej skóry, jeśli tylko będziemy potrafili zadbać o jej ochronę. Przed opalaniem z pewnością potrzeba będzie odpowiednio zabezpieczyć ciało przed promieniami UV, ale nie bez znaczenia będzie również pielęgnacja wieńcząca słoneczne kąpiele. W tej roli doskonale sprawdzą się organiczne balsamy po opalaniu. Wyposażone wyłącznie w naturalne składniki, pełne odżywczych związków, witamin i minerałów, skutecznie ukoją skórę, likwidując podrażnienia, nawilżą ją i zregenerują.
Jeżeli szukasz idealnego naturalnego balsamu do opalania, zajrzyj do naszego FAQ. Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wiele informacji pomocnych w wyborze najlepszych dla siebie produktów.
Naturalne balsamy po opalaniu, które zawierają wyłącznie składniki naturalnego pochodzenia, to produkty w większości bezpieczne dla skóry. Wyjątkiem może być kosmetyk zawierający składnik, na który jesteśmy uczuleni.
Naturalne balsamy, zawierające składniki roślinne, takie jak oleje, witaminy, antyoksydanty czy kwasy owocowe, to produkty o dużej skuteczności regeneracyjnej. Wspomagają i pobudzają odbudowę uszkodzonych struktur skóry.
Naturalne balsamy po opalaniu mogą spowalniać proces starzenia się skóry, ponieważ zawierają ochronne składniki pochodzenia roślinnego. Jednak stosowanie nawet najlepszych środków nie jest w stanie całkowicie zapobiec naturalnym procesom starzenia skóry.
Składnikami o najkorzystniejszym działaniu dla skóry są:
Naturalne balsamy po opalaniu mogą wspomagać utrzymanie opalenizny na skórze, ponieważ nawilżając naskórek zapobiegają jego przesuszaniu, a więc również łuszczeniu się i szybkiemu ścieraniu przyciemnionej warstwy.