Skóra twarzy pokryta delikatnym rumieńcem wygląda świeżo i zdrowo, nabiera dziewczęcego wyrazu. Właśnie dlatego róż, obok bronzera i rozświetlacza, jest jednym z najważniejszych kosmetyków, które nakładamy na twarz, wykonując makeup. Nie tylko odmładza, lecz także pomaga wymodelować kształt twarzy.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

swederm.pl

Jak sama nazwa wskazuje, róż aplikujemy na policzki, a dokładnie kości policzkowe oraz obszar z nimi sąsiadujący. Pozwala to nadać całości wizerunku symetrii oraz trójwymiarowości. Twarz pokryta jedynie podkładem i pudrem wydaje się płaska, pozbawiona rysów. Z tego powodu kosmetyki kolorowe są w makijażu szczególnie ważne. Należy pamiętać, aby dobierać ich odcienie odpowiednio do swojej urody.

Róż do policzków to kosmetyk, który każda kobieta powinna posiadać w swojej kosmetyczce.

Jak dobrać róż do policzków? Wybierz idealny odcień dla swojej karnacji!

Istnieje wiele rodzajów różów na policzki. Dzielą się one przede wszystkim ze względu na swoją kolorystykę. Jak znaleźć idealny produkt dla siebie? Wybierz odcień odpowiedni do swojego typu karnacji oraz efektu, który chcesz uzyskać.

  • cera blada – delikatny, pudrowy róż lub mocny róż w odcieniach fuksji lub czerwieni;
  • cera jasna neutralna – róż w odcieniach beżu, gumy balonowej, moreli lub brzoskwini;
  • cera jasna ciepła (z żółtymi podtonami) – pastelowy róż o chłodnym tonie;
  • cera jasna chłodna (z różowymi podtonami) – róż morelowy lub brzoskwiniowy;
  • cera oliwkowa – róż w kolorze moreli, brzoskwiniowym, pomarańczowym lub koralowym, chłodny „brudny" róż z brązowymi podtonami;
  • cera śniada – intensywny róż w odcieniu morelowym, koralowym lub pomarańczowym, chłodny róż wpadający w fiolet;
  • cera ciemna – róż wpadający w brąz, róż intensywnie fuksjowy lub pomarańczowy.

Jak powinna wyglądać aplikacja różu na policzki?

Produkty kolorowe poszczególnych marek różnią się między sobą konsystencją. Najczęstszym wyborem użytkowniczek są róże w kamieniu (wypiekane) oraz róże do policzków w kremie. Te pierwsze aplikuje się na sucho, zazwyczaj pomiędzy nałożeniem bronzera i rozświetlacza. Aplikacja produktów kremowych odbywa się przed nałożeniem matowego pudru. Gdy podkład jest mokry, róż łatwo transferuje się z pędzla na policzki, stapiając się z resztą makijażu.

Róże o konsystencji kremu lub żelu można również nakładać na twarz przy pomocy gąbeczki. Inną metodą jest wklepywanie ich opuszkami palców. Produkty tego typu sprawdzają się doskonale na cerze suchej i normalnej. Nie zaleca się natomiast aplikowania ich na cerę mieszaną i tłustą.

Pamiętaj, aby dobrać łatwość rozcierania kosmetyku do swoich umiejętności. Dzięki temu unikniesz powstania nieestetycznych plam na policzkach.