Krem z filtrem SPF ma za zadanie chronić skórę przed szkodliwym wpływem promieni UV. Aby działał skutecznie, powinien blokować zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB. Dzięki temu ogranicza ryzyko wystąpienia oparzeń słonecznych, przebarwień oraz innych efektów fotostarzenia.

swederm.pl

Warto stosować krem z filtrem o każdej porze roku. W okresie letnim wskazane jest sięganie po produkty ze wskaźnikiem SPF 50. Gdy nasłonecznienie jest mniejsze, wystarczającą ochronę daje SPF 30. W przypadku chęci pływania w morzu czy basenie należy zadbać o to, aby nakładany na skórę produkt był wodoodporny. Uwaga! Szklane szyby nie chronią przed promieniami UV. W związku z tym krem z filtrem należy stosować również w domu czy w pracy.

Jaki krem ochronny wybrać dla siebie?

Wybierając krem do twarzy na dzień, kieruj się potrzebami swojej cery. Zadbaj o to, aby produkt, który co rano nakładasz na swoją twarz, zapewniał Ci nie tylko wysoką ochronę przeciwsłoneczną, ale również komfort i ukojenie.

Skóra sucha i wrażliwa potrzebuje kremu o właściwościach nawilżających. Warto zwrócić uwagę na produkty, które mają w swoim składzie kwas hialuronowy, mocznik czy aloes.

W przypadku cery tłustej, trądzikowej lub mieszanej, sprawdzą się kremy z filtrem, które dodatkowo blokują wydzielanie sebum. Najczęściej zawierają one takie substancje, jak cynk, biała lub zielona glinka czy niacynamid.