Zapachy

Dlaczego warto stosować odświeżacze do powietrza?

Wnętrze, w jakim przebywasz, poniekąd jest wizytówką Twojej dbałości o czystość, a tym samym Ciebie. Przekraczając próg domu, pokoju, łazienki, biura czy miejsca publicznego zmysł węchu działa automatycznie, wyczuwając nawet najbardziej subtelne zapachy. Te przykre niestety czujemy najintensywniej. Jednak po kilkudziesięciu sekundach przebywania w jednym pomieszczeniu przestajemy tak intensywnie odczuwać aromaty. Nasz zmysł węchu ,,przyzwyczaja" się do nich i przestaje zwracać na nie uwagę. Z tego powodu często nie zdajemy sobie sprawy, że w naszym domu unosi się nieprzyjemny zapach.

Zmysł powonienia ma też ważną zaletę, jaką jest tzw. pamięć zapachowa. Niektóre aromaty zapamiętujemy na całe życie. Często przywołują miłe wspomnienia, kojarzą się z ważnym wydarzeniem, bliską osobą czy smacznym posiłkiem przyrządzonym w dzieciństwie przez babcię. Odświeżacz powietrza stosowany w domu może sprawić, że Twoje wnętrze będzie mile kojarzone przez wszystkich gości. Przyjemna woń odczuwana tuż po wejściu jest też oznaką czystości i domu prowadzonego z dbałością o szczegóły.

Nieprzyjemne aromaty, na które narażony jest Twój dom

W zależności od typu pomieszczenia w powietrzu mogą unosić się i długotrwale utrzymywać rozmaite zapachy. Szczególnie warto stosować odświeżacz powietrza do łazienki. Dobrze, jeśli jest to preparat, który można łatwo i szybko rozpylić w razie potrzeby.

W domu zwykle mamy do czynienia z różnymi zapachami. Wiele tych najbardziej intensywnych wydziela się w kuchni w trakcie gotowania. Inne uwalniają się ze śmieci, które zapomnieliśmy wyrzucić czy z kociej kuwety. Każdy z tych zapachów zwykle można łatwo usunąć wietrząc pomieszczenie. Jednak gdy chociaż dwa się kumulują, powstaje wyjątkowo nieprzyjemny zapach, który wolniej się rozchodzi.  

Jaką nutę zapachową wybrać?

Mając pod ręką odświeżacz do powietrza, można niemal natychmiast nadać pomieszczeniu przyjemny aromat. Wybór kompozycji zapachowej warto kierować przede wszystkim własnym gustem, ale w dużej mierze zależy on też od obszaru, w jakim będzie stosowany zapach. Odświeżacz powietrza do pokoju jak najbardziej zależy do Twoich własnych preferencji. Jest to miejsce odpoczynku, w którym spędzasz najwięcej czasu, dlatego masz prawo odprężać się czując ulubiony zapach.

Jeśli jednak będziesz potrzebować odświeżacza do salonu lub miejsca pracy, musisz wziąć pod uwagę oczekiwania innych osób. Nadmierna intensywność zapachu może działać drażniąco, dlatego zwykle lepiej sprawdzają się naturalne kompozycje pozyskiwane z kwiatów i owoców.

Jak odświeżacz do powietrza eliminuje brzydkie zapachy?

Potrzeba utrzymania czystości i pięknego zapachu w pokoju jest bardzo ważna, dlatego obecna oferta odświeżaczy do powietrza to cała gama produktów działających na różne sposoby. Wyróżnia się m.in. odświeżacze w sprayu, elektryczne czy żelowe - znajdziesz je niemal w każdym sklepie. Ważniejsze jest jednak nie to, jak pachną, ale w jaki sposób działają i jakie substancje zawierają w składzie. Przed wyborem odświeżacza do powietrza warto więc dokładnie sprawdzić jego skład.

Warianty zawierające chemiczne dodatki zwykle są skuteczne, ale mogą też działać drażniąco na skórę, błony śluzowe i układ oddechowy, zwiększając ryzyko wielu schorzeń, w tym astmy. O wiele bezpieczniej do odświeżania powietrza wykorzystywać preparaty zawierające substancje naturalnego pochodzenia, które pozostawiają w pomieszczeniu przyjemną woń i co ważne, działają harmonijnie z przyrodą.

Postaw na naturalny zapach, który nie szkodzi!

Niektóre odświeżacze do powietrza działają destrukcyjnie na cząsteczki zapachowe, jednak zwykle są to preparaty na bazie substancji chemicznych szkodliwych dla atmosfery, a tym samym dla Ciebie i Twojej rodziny. Nieprzyjemne zapachy możesz jednak szybko i skutecznie neutralizować za pomocą znacznie bezpieczniejszych produktów bazujących na naturalnym składzie. Właściwy odświeżacz powietrza może bezpiecznie usuwać nieprzyjemne zapachy, jednocześnie poprawiając Ci samopoczucie dzięki oddziaływaniu na zmysł powonienia. 

W naszej ofercie znajdziesz odświeżacz powietrza o łagodnej, świeżej nucie zapachowej, który doskonale pełni swoją funkcję. Zastosowano w nim składniki naturalnego pochodzenia, takie jak ekstrakt z lawendy, owoców oliwki europejskiej i odświeżającej skórki z cytryny. Mieszanka zawiera także łagodny miąższ z liści aloesu oraz olejek z mięty pieprzowej i eukaliptusowy.

Dla własnej wygody możesz trzymać odświeżacz na toaletce czy półce w salonie - estetyczna butelka na pewno będzie pasować do każdego wnętrza. Preparat możesz komfortowo rozpylać dzięki atomizerowi. Stosuj odświeżacz w każdym miejscu, w którym chcesz poczuć przyjemny zapach. Szybko przekonasz się, jak ważną rolę na co dzień, jak i podczas generalnych porządków może odgrywać naturalny odświeżacz powietrza.