Używamy cookies aby ułatwić korzystanie ze sklepu. Zgodnie z dyrektywą dotyczącą prywatności w sieci, musimy zapytać o Twoją zgodę na zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.
Korektor


Prawidłowo dobrany i nałożony korektor wyrównuje koloryt cery. Pomaga również optycznie wyszczuplić oraz wymodelować twarz. Działa odmładzająco i wpływa pozytywnie na ogólny odbiór wizerunku danej osoby.
Jakie są rodzaje korektorów i jak wybrać najlepszy?
Korektory dzielą się na kamuflujące i rozświetlające. Te pierwsze występują w wielu kolorach, ponieważ ich zadaniem jest maskowanie różnych problemów skórnych.
Zadaniem korektora rozświetlającego jest rozjaśnienie wybranych części twarzy. Bardzo ważne w tym kontekście jest dobranie odpowiedniego odcienia produktu. Powinien on być nieco jaśniejszy niż podkład, jednak zachowywać tę samą tonację kolorystyczną (ciepłą – żółtą, chłodną – różową lub neutralną – beżową).
Inny podział korektorów do twarzy obejmuje ich różne konsystencje. Do najbardziej popularnych należą korektory w płynie. Zazwyczaj posiadają one aplikator typu jumbo lub pędzelek. Istnieją również korektory w kremie, które mają bardziej zbitą, gęstą formułę. Stosuje się je na niedoskonałości oraz w miejscach problematycznych, z których podkład szybko się ściera (przede wszystkim na nosie i brodzie).
Jak używać korektora do twarzy?
Swój makijaż rozpocznij od nałożenia bazy przedłużającej jego trwałość lub lekkiego kremu. Następnie wklep kolorowe korektory w strategiczne miejsca na skórze:
- korektorem czerwonym lub pomarańczowym zakryj cienie pod oczami,
- korektor zielony rozprowadź na zaczerwienieniach (np. na nosie),
- korektorem różowym nałóż na piegi i przebarwienia,
- korektorem fioletowym zakamufluj sińce po zabiegach kosmetycznych i inne żółtawe wykwity na skórze,
- korektor żółty nałóż na poszarzałą cerę, aby dodać jej blasku.
Polecamy nakładać produkty cienką warstwą i wklepywać je w skórę gąbeczką lub opuszkami palców. W następnej kolejności zaaplikuj podkład w zwyczajny sposób. Zanim zastygnie, użyj korektora rozświetlającego na centralnych obszarach twarzy. Miejsca, które powinnaś nim pokryć, to:
- dolne powieki,
- środek czoła,
- grzbiet nosa,
- łuk kupidyna,
- broda.
Pamiętaj: korektor pod oczy powinien mieć jak najrzadszą konsystencję i jak największe krycie. Trudno jest uzyskać taki efekt, dlatego też wiele użytkowniczek prowadzi długie poszukiwania, zanim natrafi na swój idealny produkt.
Zanim utrwalisz makijaż twarzy pudrem, zaaplikuj korektor w kremie na niedoskonałości. Użyj go również w miejscach, w których widzisz prześwity swojej naturalnej skóry.