Korektor do twarzy to kosmetyk kolorowy, którego zadaniem jest przykrycie niedoskonałości skóry. Produkty tego typu stosuje się jako element pełnego makijażu, jednak można używać ich również miejscowo, aby wyglądać dobrze bez podkładu na twarzy.

swederm.pl

Prawidłowo dobrany i nałożony korektor wyrównuje koloryt cery. Pomaga również optycznie wyszczuplić oraz wymodelować twarz. Działa odmładzająco i wpływa pozytywnie na ogólny odbiór wizerunku danej osoby.

Jakie są rodzaje korektorów i jak wybrać najlepszy?

Korektory dzielą się na kamuflujące i rozświetlające. Te pierwsze występują w wielu kolorach, ponieważ ich zadaniem jest maskowanie różnych problemów skórnych.

Zadaniem korektora rozświetlającego jest rozjaśnienie wybranych części twarzy. Bardzo ważne w tym kontekście jest dobranie odpowiedniego odcienia produktu. Powinien on być nieco jaśniejszy niż podkład, jednak zachowywać tę samą tonację kolorystyczną (ciepłą – żółtą, chłodną – różową lub neutralną – beżową).

Inny podział korektorów do twarzy obejmuje ich różne konsystencje. Do najbardziej popularnych należą korektory w płynie. Zazwyczaj posiadają one aplikator typu jumbo lub pędzelek. Istnieją również korektory w kremie, które mają bardziej zbitą, gęstą formułę. Stosuje się je na niedoskonałości oraz w miejscach problematycznych, z których podkład szybko się ściera (przede wszystkim na nosie i brodzie).

Jak używać korektora do twarzy?

Swój makijaż rozpocznij od nałożenia bazy przedłużającej jego trwałość lub lekkiego kremu. Następnie wklep kolorowe korektory w strategiczne miejsca na skórze:

  • korektorem czerwonym lub pomarańczowym zakryj cienie pod oczami,
  • korektor zielony rozprowadź na zaczerwienieniach (np. na nosie),
  • korektorem różowym nałóż na piegi i przebarwienia,
  • korektorem fioletowym zakamufluj sińce po zabiegach kosmetycznych i inne żółtawe wykwity na skórze,
  • korektor żółty nałóż na poszarzałą cerę, aby dodać jej blasku.

Polecamy nakładać produkty cienką warstwą i wklepywać je w skórę gąbeczką lub opuszkami palców. W następnej kolejności zaaplikuj podkład w zwyczajny sposób. Zanim zastygnie, użyj korektora rozświetlającego na centralnych obszarach twarzy. Miejsca, które powinnaś nim pokryć, to:

  • dolne powieki,
  • środek czoła,
  • grzbiet nosa,
  • łuk kupidyna,
  • broda.

Pamiętaj: korektor pod oczy powinien mieć jak najrzadszą konsystencję i jak największe krycie. Trudno jest uzyskać taki efekt, dlatego też wiele użytkowniczek prowadzi długie poszukiwania, zanim natrafi na swój idealny produkt.

Zanim utrwalisz makijaż twarzy pudrem, zaaplikuj korektor w kremie na niedoskonałości. Użyj go również w miejscach, w których widzisz prześwity swojej naturalnej skóry.