Krem seboregulujący

Krem do cery tłustej sprawdzi się również na cerze mieszanej. Warto stosować go przede wszystkim na tych obszarach, które mają skłonność do wyświecania się w ciągu dnia. Zwykle jest to tzw. strefa T, czyli oś pionowa twarzy (od nosa, przez usta, do brody) oraz czoło. Nie należy natomiast aplikować tego rodzaju produktów na obszary przesuszające się, czyli najczęściej policzki i okolice wokół oczu.

Jak używać kremu do cery problematycznej i tłustej?

Pielęgnacja skóry twarzy skłonnej do przetłuszczania się, nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim należy ją regularnie oczyszczać i tonizować preparatami łagodzącymi podrażnienia. Warto również stosować kosmetyki lub wyroby medyczne o właściwościach przeciwzapalnych, które zmniejszają ryzyko wystąpienia wyprysków. Jest to szczególnie istotne w przypadku cery trądzikowej.

Posiadaczki cery tłustej intuicyjnie sięgają po kremy matujące. Jest to jak najbardziej wskazane, natomiast nie należy zapominać o odpowiednim nawilżeniu. Stosowanie kremów nawilżających jest kluczowym elementem pielęgnacji cery, niezależnie od jej typu. Jeżeli nie lubisz uczucia tłustego filmu na skórze, stosuj kosmetyki o żelowej konsystencji lub lekkie, szybko wchłaniające się sera i kremy seboregulujące.