Żel do dezynfekcji rąk

Dlaczego warto stosować żel antybakteryjny do dezynfekcji rąk?

Środki antybakteryjne, w tym płyn do dezynfekcji rąk lub żel o podobnym przeznaczeniu, są stosowane nie tylko do użytku prywatnego, lecz także między innymi w zakładach opieki zdrowotnej. Dzięki nim dłonie pozostają doskonale czyste, niemal bez ryzyka przenoszenia wirusów czy różnego typu drobnoustrojów. Odpowiedni żel do dezynfekcji rąk, chociaż nie powinien być stosowany zamiennie z myciem rąk, warto stosować na przykład po skończeniu pracy czy sprzątaniu, szczególnie jeśli porządki robiliśmy poza domem. Dobry żel do dezynfekcji przyda się również przed przygotowaniem posiłku oraz jedzeniem, zwłaszcza poza domem, a także po zabawie ze zwierzęciem. Z pewnością będzie to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy umycie rąk jest niemożliwe. Jak widać, żel do dezynfekcji może być niezwykle pomocny w wielu życiowych sytuacjach.

Żel do dezynfekcji rąk – zabierz go do pracy i na wycieczkę

Czasem zdarza Ci się, że w miejscu, w którym akurat jesteś, nie masz możliwości umycia dłoni lub takie opcje są ograniczone? Wtedy właśnie żel do dezynfekcji rąk sprawdzi się doskonale. Możesz schować go do torebki lub plecaka. Ważne, aby był zawsze pod ręką, by nie trzeba było go szukać. Możesz wykorzystać go w pracy, w sklepie gdy masz w rękach gotówkę, a także we wszystkich miejscach publicznych. Żel do dezynfekcji rąk będzie też nieoceniony podczas wyjazdów na campingi, szczególnie pod namiot, a także w czasie długiej podróży. Warto skorzystać z nich nawet przy korzystaniu z komunikacji miejskiej, w której zawsze dotyka się wielu brudnych powierzchni. Zdarza Ci się wstąpić na szybką przekąskę w miejscach, gdzie dostęp do bieżącej wody i mydła nie jest łatwy lub prawie niemożliwy? Tutaj również z pomocą przyjdzie Ci żel do dezynfekcji rąk.

Jak wybrać żel do dezynfekcji rąk? Czym się kierować?

Wybór odpowiedniego żelu do dezynfekcji rąk nie jest zadaniem szczególnie skomplikowanym. Jednym z czynników, które są widoczne na pierwszy rzut oka, będzie z pewnością wielkość opakowania. W sklepach niekiedy można znaleźć większe butelki czy nawet kanistry, jednak te sprawdzają się w większych zakładach, miejscach publicznych czy ośrodkach ochrony zdrowia. Do domowego użytku najczęściej w pełni wystarczający będzie ten w niewielkim opakowaniu, na przykład wygodnej i higienicznej butelce z pompką lub w tubce. Istotne jest , aby produkt nie podrażniał rąk, szczególnie jeśli mają go stosować dzieci. Żel do dezynfekcji rąk ALCO GEL Swederm zadba zarówno o ochronę przed zarazkami, jak i o Twoje dłonie. Nie wysusza i nie wywołuje podrażnień, dlatego możesz stosować go bez obaw o pogorszenie stanu skóry i tak już niezwykle narażonej na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych.. Produkt błyskawicznie się wchłania, a przy tym nie wymaga spłukiwania, dlatego sprawdzi się właściwie w każdej sytuacji.