Pędzle syntetyczne do makijażu

Pędzle do makijażu – niezbędne wyposażenie zestawu do make-upu

Profesjonalne pędzle do makijażu to absolutny must have, z którego warto korzystać nie tylko w roli zawodowej wizażystki, lecz także podczas nakładania różnych produktów do twarzy na co dzień. Z ich pomocą możliwe jest dokładne i precyzyjne zaaplikowanie pudru, podkładu, bronzera i wielu innych kosmetyków, dzięki czemu można zapewnić sobie rewelacyjny efekt. Ponadto stanowią one dodatkowe zabezpieczenie dla twarzy, pozwalając na uniknięcie dotykania skóry dłońmi. Warto postawić na przeznaczone do makijażu pędzle wysokiej jakości, które będą służyć przez wiele lat – można je znaleźć właśnie w ofercie sklepu Swederm. Przy każdym z naszych produktów stawiamy na najwyższy standard wykonania, skuteczną ochronę skóry oraz bezpieczne użytkowanie. Dotyczy to zarówno naszych kosmetyków, jak i akcesoriów.

Jak wybrać odpowiedni pędzel do makijażu? Produkty syntetyczne a naturalne pędzle

Podstawową kwestią przy zakupie pędzli do makijażu jest jakość wykonania – należy stawiać na produkty, które nie gubią włosia, są wygodne w użytkowaniu i zapewnią skuteczne wsparcie w nakładaniu makijażu przez długi czas. Liczy się również obecność solidnego uchwytu, który będzie komfortowo leżeć w dłoni. Co więcej, niektóre produkty są wyposażone w syntetyczne włosie, a inne – w naturalne. To jeden z najważniejszych czynników, które mogą zadecydować o wyborze odpowiedniego pędzla. Warto w pierwszej kolejności zapoznać się z charakterystyką tych rozwiązań.

Pędzle do makijażu z włosiem pochodzenia zwierzęcego odznaczają się przede wszystkim większą porowatością, która przekłada się na lepszą przyczepność przy aplikacji sypkich kosmetyków. Warto jednak mieć na uwadze, że naturalne włosie może uczulać, przez co nie będzie właściwą opcją dla każdej kobiety. Dodatkowo należy zaznaczyć, że coraz więcej pań odchodzi od stosowania produktów pochodzenia zwierzęcego, co dotyczy także akcesoriów do makijażu. Jeśli również preferujesz rozwiązania powstające bez udziału zwierząt, postaw na pędzle z włosiem syntetycznym.

Aktualnie rozwiązania syntetyczne dorównują, a w wielu przypadkach nawet przewyższają jakością pędzle z włosiem naturalnym. Będą one doskonałym wyborem szczególnie do bardziej płynnych kosmetyków, jednak przy odpowiednim wykonaniu sprawdzą się również w przypadku sypkich produktów. W ramach oferty Swederm stawiamy na syntetyczne, delikatne włosie, które jest w pełni bezpieczne dla skóry i przyjemne w użytkowaniu.

Rodzaje pędzli do makijażu

Oprócz podziału pod względem rodzaju włosia można wyróżnić również kilka typów pędzli dostosowanych do konkretnych elementów makijażu. Typowe zestawy pędzli obejmują najbardziej popularne produkty, przeznaczone do najczęściej wykorzystywanych kosmetyków. Warto jednak dowiedzieć się, czym odznaczają się poszczególne rozwiązania, i która z dostępnych opcji będzie odpowiednia. Oto krótki opis podstawowych pędzli, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety.

  • Pędzel do podkładu – mają prosto ścięte włosie o niewielkiej długości oraz krótką, szeroką rączkę. Pozwalają na bezproblemowe nałożenie dużej ilości kosmetyku, co pozwala zagwarantować skuteczne krycie niedoskonałości na twarzy. Szczególnym rodzajem takiego produktu jest tzw. pędzel kabuki, który wywodzi się z japońskiego teatru.
  • Pędzel do pudru – są dość puszyste i miękkie ze względu na bardzo gęste włosie. Zazwyczaj mają lekko zaokrągloną końcówkę i szeroką, krótką rączkę.
  • Pędzel do bronzera – charakteryzują się stosunkowo niewielkim rozmiarem, miękkim włosiem i zaokrągloną końcówką, która zwęża się ku dołowi. Dzięki temu można łatwo rozprowadzać bronzer po twarzy.
  • Pędzel do rozświetlacza – najlepiej w tym przypadku wybrać pędzel o lekko zaokrąglonym kształcie i niezbyt zbitym włosiem. Dobrym wyborem będą produkty ze ściętą końcówką, która pozwala lepiej rozprowadzić makijaż na kości policzkowe.
  • Pędzel do różu sypkiego – powinien być wyposażony w miękkie włosie. W tym przypadku często sprawdzają się propozycje z włosia naturalnego, jednak można postawić także na syntetyki. Często mogą służyć także do aplikacji rozświetlacza lub bronzera.

Można postawić także na uniwersalny pędzel do makijażu, który sprawdzi się do aplikacji kilku różnych produktów – na przykład rozświetlacza, pudru, różu i bronzera. Wygodnym rozwiązaniem będzie też pędzel do makijażu oczu, który może być użyty do nakładania zarówno cieni do powiek, jak i innych produktów. Dzięki odpowiednim pędzlom można bez problemu zadbać o korzystny efekt konturowania twarzy i aplikowania kosmetyków.

Pędzle z oferty Swederm

Nasz asortyment obejmuje wyłącznie solidnie wykonane, wegańskie pędzle do makijażu. Zamiast naturalnego włosia stosujemy elastyczne, syntetyczne produkty, które charakteryzują się wysoką trwałością i miękkością. Dlaczego warto postawić na nasze rozwiązania? Wyróżnia nas między innymi przywiązanie do jakości oraz gwarantowania naszym klientkom bezpiecznego użytkowania poszczególnych kosmetyków. W ramach naszej oferty znajdziesz rozwiązania przeznaczone do aplikacji różnych produktów.

Pędzel FLAT TOP będzie idealny do płynnych kosmetyków, takich jak podkład, z kolei DIAMOND BRUSH to uniwersalne rozwiązanie do nakładania pudru, różu, rozświetlacza czy bronzera. FAN BRUSH, czyli pędzel o kształcie wachlarza, doskonale sprawdzi się z rozświetlaczem, a POWDER BRUSH będzie odpowiedni do sypkich i prasowanych pudrów.

Wszystkie z naszych pędzli są w stu procentach wegańskie – nie wykorzystujemy włosia zwierzęcego i nie testujemy produktów na zwierzętach. Dodatkowo możesz liczyć na komfortowe użytkowanie i stuprocentową wygodę. Nasze propozycje zapewniają delikatny kontakt ze skórą i skuteczne nakładanie oraz blendowanie makijażu.