Dla perfekcyjnej kondycji skóry nie bez znaczenia pozostają dobrze dobrane kosmetyki. Cztery produkty w postaci bazy pod makijaż, podkładu, wygładzającego pudru oraz korektora stanowią doskonały zespół kosmetyków, które pozwalają utrzymać skórę w idealnej formie. Wprawdzie każdy z wymienionych produktów pełni inną funkcję, to dopiero stosowanie razem tej „fantastycznej czwórki” pozwala uzyskać optymalne efekty. Przyjrzyjmy się teraz jednemu z nich. Sprawdźmy jakie funkcje spełnia korektor. To właśnie ten kosmetyk odpowiada za finalny look całego makijażu.

Niezależnie od tego czy mamy nałożyć codzienny makijaż, czy też taki na specjalną okazję, korektor jest wręcz kosmetykiem „must have”, bez którego się nie obędziemy, jeśli chcemy wykonać idealny make-up. Bardzo istotne jest tylko to, by dobrać odpowiedni korektor dla swojej skóry. A produktów na rynku nie brakuje. Świetnym rozwiązaniem zawsze będzie postawienie na naturalne kosmetyki do makijażu. W omawianym przypadku będzie to korektor pod oczy. Ważne jest więc to, by ulubiony korektor pozwalał nam wykorzystać w pełni jego potencjał. Duże znaczenie ma także odpowiednio dobrany kolor korektora. To właśnie jego odcień może mieć kluczowe znaczenie w kontekście zakrywania niedoskonałości naszej skóry.

Decydując się na ten czy inny korektor powinniśmy także zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Właściwości i konsystencja korektora pod oczy będą inne niż tego, który powinniśmy stosować w celu ukrycia niewielkich niedoskonałości skóry twarzy (m.in. przebarwienia czy rozszerzone naczynka). Jeśli szukamy kosmetyku, który miałby niwelować widoczność stanów zapalnych, to należy wybrać kosmetyk o właściwościach kojących i przeciwbakteryjnych.

Na jaki odcień korektora się zdecydować

Przede wszystkim kolor – na jaki odcień korektora się zdecydować?

Stosunkowo często wybierany jest korektor o charakterze uniwersalnym. Korektor pod oczy o naturalnym wykończeniu będzie świetnie maskowały niedoskonałości skóry oraz wszelkie oznaki zmęczenia. Co więcej, możemy się spodziewać również innych pozytywnych rezultatów stosowania kosmetyków, takich jak np. SWEDERM® PERFECT CONCEALER KOREKTOR POD OCZY HONEY. Charakter korektora zapewnia okolicy oka świeższy i młodszy wygląd. Co więcej, jest także formą ochrony dla delikatnej skóry wokół oczu przed emitowanym przez elektroniczne urządzenia niebieskim światłem. To właśnie ten rodzaj światła często odpowiedzialny jest za to, że okolice skóry wokół oczy wyglądają na zmęczone.

Korektor pod oczy — niewidzialny bohater dla naszej skóry

Korektor nie powinien być widoczny. Jego zadaniem jest pozostawanie niejako „w ukryciu”. Wtopiony w cerę ma tuszować wszelkie niedoskonałości naszej skóry. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chcemy stosować go solo, to znaczy bez gruntowania korektora pudrem i bez podkładu. Jeśli nie mamy pewności co do tego, jaki kolor powinniśmy wybrać, bezpiecznym rozwiązaniem będzie wybranie np. SWEDERM® PERFECT CONCEALER KOREKTOR POD OCZY LIGHT IVORY, który charakteryzuje się lekkością i aksamitnością w dotyku i ma naturalne wykończenie. Kremowa konsystencja korektora sprawia, że stapia się on perfekcyjnie ze skórą.

Miejmy jednak na uwadze to, że jeśli skorzystamy z właściwości jaśniejszych korektorów, możemy się nimi posługiwać jak rozświetlaczem, a także uzyskamy efekt spłycenia optycznego zmarszczek po nałożeniu korektora w kącikach oczy, pomiędzy brwiami czy też w liniach pionowych od nosa do ust. W ten sposób uda się nam wyraźnie odmłodzić skórę twarzy.

A co z innymi kolorami?

Doskonale rozświetli naszą cerę także żółty kolor korektora, którego działanie jest wręcz natychmiastowe. Natomiast zielony pigment powinien odnaleźć zastosowanie jeśli tylko szukamy kosmetyku, którego działanie będzie tonujące dla wszelkich czerwonych przebarwień. Sprawdzi się więc wówczas, gdy chcemy zamaskować pękające naczynka, a także oznaki skórnej nadwrażliwości. Powinniśmy jednak uważać przy nakładaniu takiego korektora, by z nim nie przesadzić. W zupełności wystarczy, jeśli naniesiemy go punktowo. Odcienie różu i czerwieni będą dobrymi kompanami kiedy szukamy odpowiednich sposobów na ukrycie oznak zmęczenia, przede wszystkim tych, które znajdują się w okolicach oczu.

Naturalny korektor

Naturalny korektor – musi być trwały!

Jako producent kosmetyków naturalnych dużą wagę przykładamy do składników, które zawierają oferowane przez nas kosmetyki. Korektory do twarzy nie są tu wyjątkiem. Wzbogaciliśmy nasze produkty o aktywny składnik, który charakteryzuje się silnym działaniem przeciwstarzeniowym. OLEA HT-10 jest ekstraktem, powstającym na bazie oliwki europejskiej, która już od czasów antycznych symbolizuje długowieczność oraz piękno. Oliwka ma właściwości sprzyjające wytwarzaniu się kolagenu, który pozwala spowolnić procesy starzenia oraz chroni przed długotrwałą ekspozycją na niebieskie światło. W dobie pracy przed komputerem oraz korzystania ze smartfonów jesteśmy na nie szczególnie narażeni.

A co z trwałością korektora? Mając na uwadze to, że ma on się utrzymać na skórze twarzy przez cały dzień, jest to kwestia niezwykle ważna. Pamiętajmy więc o pewnej zasadzie, która sprawi, że korektor będzie prezentował się tak samo dobrze niezależnie od pory dnia. Nakładając kosmetyk powinniśmy go wklepywać, a nie rozcierać. W ten sposób uda się uzyskać większe krycie, a także lepszą trwałość. Korektor nie będzie się wówczas ześlizgiwał z twarzy, co oznacza, że nie zniknie zaledwie po kilku godzinach.