Korektor i podkład, najlepiej podkład naturalny to doskonały tandem, którego moc pozwala poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi mankamentami cery. Jednak te dwa rodzajów produktów należy w odpowiedni sposób nałożyć, by końcowy efekt był w pełni naturalny. Szczególnie istotne jest więc zachowanie odpowiedniej kolejności aplikowania obu kosmetyków. Co najpierw – korektor? Podkład? Zobaczmy, jaka powinna być kolejność aplikacji.

Ciekawostką może wydawać się fakt, że mimo zdecydowanej przewagi jednej z praktyk, to w przypadku trudnych do ukrycia sińców pod oczami stosuje się wyjątek.

Co najpierw – podkład czy korektor?

W zasadzie nie ma tu większych niejasności. W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydowanie sięgnąć po podkład. Dlaczego? Zadaniem podkładu jest wyrównanie kolorytu cery, a także redukowanie widocznych wyprysków, ale i zaczerwienień czy przebarwień. Trudno więc ocenić ile należy nałożyć korektora, jeśli nie zaaplikowaliśmy jeszcze odpowiedniej ilości podkładu. Może także pojawić się inny problem, w sytuacji kiedy zmienimy kolejność nakładania. Mianowicie korektor po nałożeniu podkładu się przemieści i uniemożliwi równomierne zakrycie różnego rodzaju defektów skórnych.

Makijażyści dostrzegają również inny argument, który przemawia za tym, by na twarz jako pierwszy aplikować podkład. Jeśli nałożymy najpierw korektor, będzie to po prostu marnotrawstwo tego kosmetyku, a także dołożymy sobie zupełnie niepotrzebnie dodatkowej pracy, bo najpewniej konieczne okaże się ponowne zakrywanie tego samego obszaru twarzy.

Jakie jest zadanie takich kosmetyków jak podkład i naturalny korektor pod oczy? Użyte w odpowiedniej kolejności mają w sposób perfekcyjny zgrywać się z odcieniem skóry, na którą są aplikowane, a także mieć podobną do niej strukturę. Tylko wtedy możemy liczyć na idealne połączenie obu kosmetyków i uzyskanie doskonałego, nieskazitelnego efektu. Dobrą praktyką jest wybieranie zarówno podkładu, jak i korektora od tej samej marki i z tej samej linii. Wówczas zyskujemy pewność, że nie tylko będą do siebie pasować pod względem konsystencji, ale także koloru.

Jako producent kosmetyków naturalnych opracowujemy ofertę tak, by kosmetyki idealnie się dopełniały. Robimy to po to, by wyeliminować ryzyko niedopasowania, czy też niepożądanego zważenia się podkładu. Oferujemy naturalne kosmetyki do makijażu, które umożliwiają nałożenie trwałego make-upu, ale także takiego, który jest optymalnie bezpieczny bez względu na rodzaj skóry. Wybierając idealny podkład, powinniśmy zwracać uwagę na poziom krycia i koloryt skóry, dzięki czemu odpowiednio dobierzemy kosmetyk do jasnej jak i nieco ciemniejszej cery.

Musimy mieć jeszcze jedną rzecz na uwadze. Mianowicie jeśli dążymy do tego, by wykończenie makijażu było naturalne, powinniśmy możliwie oszczędnie aplikować korektor, to znaczy tylko w te miejsca, które wymagają dodatkowego krycia. Jeśli odejdziemy od tej zasady, to może pojawić się zjawisko tzw. „ciastkowania” się makijażu, który będzie nienaturalny i wyraźnie widoczny. A celem jest przecież wywołanie wrażenia, swoistej iluzji, że makijażu zupełnie nie ma.

Podstawy makijażu dla początkujących

A kiedy najpierw korektor? Dlaczego są sytuacje, kiedy warto odwrócić kolejność?

Jak się okazuje jest jeden jedyny wyjątek, który pozwala użyć korektora przed podkładem i przynosi to doskonałe rezultaty. Jeśli sińce pod oczami są rzeczywiście dość duże, to dobrą praktyką będzie zastosowanie w pierwszej kolejności korektora, który będzie równoważył ciemne obszary. Dopiero po jego aplikacji, nakłada się podkład, który wyrównuje koloryt całej twarzy. Na koniec warto ponownie poprawić makijaż korektorem.

Podstawowy instruktaż nakładania podkładu i korektora w kilku prostych krokach

Skoro już wiemy, czy najpierw stosować podkład, czy korektor, możemy teraz wykorzystać tę wiedzę podczas nakładania makijażu.

Etap 1 - Baza makijażowa

Przed sięgnięciem po korektor i podkład, wybierzmy odpowiednią bazę pod makijaż. To pomoże stworzyć równomierne tło dla makijażu i wydłuży jego trwałość.

Etap 2 - Udoskonalanie cery

Za pomocą gąbki do makijażu lub używając akcesoriów takich jak pędzle syntetyczne do makijażu, delikatnie nakładajmy wybrany wcześniej odcień podkładu, aby wygładzić i udoskonalić cerę.

Etap 3 – Korygowanie kolorów

W kolejnym kroku sięgnijmy po korektor korygujący przebarwienia skóry i aplikujmy go w odpowiedni sposób. Wypróbujmy różne odcienie, takie jak brzoskwiniowy czy beżowy, aby zakryć cienie pod oczami, ciemne plamy i przebarwienia, dostosowując kolor do odcienia skóry. Można użyć zielonego korektora, aby zneutralizować zaczerwienienia, a żółtego, aby ukryć niebieskie i fioletowe obszary, takie jak popękane naczynka czy plamy starcze.

Aby rozjaśnić obszar pod oczami, użyjmy korektora pod oczy w tonacji o jeden do dwóch odcieni jaśniejszej niż skóra i nałóżmy go w formie odwróconych trójkątów pod oczami. Następnie delikatnie zblendujmy korektor za pomocą gąbki do makijażu, aby uzyskać gładki efekt.

Etap 4 – Zatuszuj niedoskonałości pudrem

Jeśli tylko skóra ma skłonności do przetłuszczania się, warto po nałożeniu podkładu i korektora użyć pudru. Możemy skorzystać z wersji sypkiej lub pudru w kamieniu. Poprawimy dzięki niemu koloryt skóry i zniwelujemy wszelkie niedoskonałości oraz wyeliminujemy efekt błyszczenia się skóry. Co więcej świetną właściwością pudrów jest to, że bardzo dobrze kryją.

Podstawowy instruktaż nakładania podkładu i korektora